We are a leading Exporter of vintage style brown antique finish brass telescope, solid brass telescope with wooden tripod stand , brass double barrel telescope with tripod stand brass telescope brass, 6" handheld brass telescope - pirate navigation mini telescope for home decor & toy gift, 6" handheld vintage brown leather brass telescope with rosewood box and royal navy 12 inch full length handheld collapsible brass telescope from Roorkee, India.
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 40 g |
| Size | telescope 14 inchws tripode 45 inches |
| Tripod Material | Wood |
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 14" |
| Tripod Material | Wood |
| Pack Type | Box |
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 12" |
| Tripod Material | Wood |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden,Black |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 6" |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Lens Type | Vintage |
| Size | 6" |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 250 g |
| Size | 12" |
₹ 315 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Lens Type | Spyglass |
| Weight | 200 g |
| Size | 12" |
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Weight | 900 gm |
| Size | 18" |
| Tripod Material | Wooden |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Type | Telescope |
| Material | Brass |
| Size | 6" |
| Weight | 200 g |
| Style | Antique |
| Color | Gold |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 5" |
| Pack Type | Box |
| Type | Telescope |
₹ 1799 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 4.5" |
| Pack Type | Box |
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India