Offering you a complete choice of products which include adjustable collectibles tripod wood stand spotlight lamp, tripod spotlight lamp (black nickel and brown), 3 fold searchlight focus floor lamp tripod spotlight, nautical floor spotlight with tripod stand metal tripod floor lamp, vintage chrome royal spotlight studio searchlight floor lamp tripod stand and nautical tripod marine searchlight wooden tripod retro spotlight.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Color | Silver |
| Lamp Type | Spotlight |
| Style | Antique |
| Size | Medium |
| Build Material | Steel |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Nickel |
| Finishing | Walnut Stained |
| Lamp Type | Spotlight Lamp |
| Style | Antique |
| Size | Medium |
| Color | Brown |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Build Material | Aluminium |
| Material | Metal |
| Color | Brown |
| Lamp Type | Floor Lamp |
| Type | Tripod Spotlight |
| Style | Antique |
| Size | Medium |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Type | Floor Lamp |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Metal |
| Lighting Color | White |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Type | Spotlight |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | Wood |
| Lighting Color | Multicolor |
| Power | 15W |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Type | Spotlight |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | Wood |
| Lighting Color | White |
| Power | 20 W |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Type | Spotlight |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | Wooden |
| Lighting Color | White |
| Wattage | 15 W |
₹ 3300 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| IP Rating | IP40 |
| Input Voltage | 120 V |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Type | Spotlight |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | Wood,Metal |
| Lighting Color | White |
| Wattage | 10 W |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 15 W |
| Body Material | Wood |
| Lighting Color | White |
| Lighting Type | LED |
| Type | Spotlight |
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India