Prominent & Leading Exporter from Roorkee, we offer brass and wood sand timer (6 inch x 3 inch x 3 inch, 200 gm), 5 minute sand timer brass, brass sand timer hour glass sand glass clock ideal, 3 minute sand timer antique look brass hourglass (4 inch), wooden brass hourglass 30 minute 8.5 inches sand timer sandglass clock timer and antique brass sand timer 60 minutes beautiful hourglass white sand.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 6 Inch X 3 Inch X 3 Inch |
| Duration | 5 min |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
| Length | 6 inch |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Length | 6 inch |
| Color | Golden |
| Duration | 5 Min |
| Packaging Type | Box |
| Type | Sand Timer |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 12d 10 w 5 h |
| Duration | 5 min |
| Packaging Type | Box |
| Type | Sand Glass Clock |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Length | 4 inch |
| Color | Brown |
| Duration | 3 Min |
| Packaging Type | Box |
| Height | 4" |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Duration | 60 Min |
| Diameter | 25 hight 30 diameyter |
| Packaging Type | Box |
| Type | Sandglass Clock Timer |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 9.5x9.5x23 cm |
| Duration | 60 min |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 400 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 5 Min |
| Size/Dimension | 7.5 x 7.5 x 14.5 Cm |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 17.5 cm |
| Duration | 5 Min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Multicolor |
| Size/Dimension | 5.5 inches, 13.97 cm |
| Duration | 1 min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Duration | 2 Min |
| Size/Dimension | 20.3 x 12.7 x 20.3 cm |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 300 g |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Maroon |
| Size/Dimension | total L 17.5 W 11.5 H 26.5cm timer L 7.5 W 7.5 H 15 cm |
| Duration | 5 min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Length | 8 inch |
| Size/Dimension | 1 d 5w 5h |
| Duration | 5 Min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Duration | 5 min |
| Size/Dimension | 38.1 x 25.4 x 25.4 cm |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 0.44 g |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden,Pink |
| Size/Dimension | 15.2 x 5.1 x 15.2 Cm |
| Duration | 5 Min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 14cm h 5.3cm dia |
| Duration | 3 Min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Length | 6 inch |
| Color | Golden |
| Duration | 5 min |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Duration | 3 min |
| Size/Dimension | 5x5x12 cm |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 150 g |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 15 Min |
| Size/Dimension | 8.5X8.5X21.5cm |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 150 g |
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 2.56"D x 2.56"W x 5.71"H |
| Duration | 5 min |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 2 x 2 x 3.5 inches |
| Duration | 1 min |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 100 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 6X6X12cm |
| Duration | 5 min |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size/Dimension | 2.5x2.5x7 inches |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Office Decor |
| Weight | 500 g |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 2.5x2.5x5 inches |
| Duration | 5 min |
| Length | 5 inch |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 inch |
| Material | Brass |
| Duration | 5-10 Minute |
| Size/Dimension | 2.5x2.5x6 inches |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 1 Min |
| Size/Dimension | 2x2x4 inches |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 100 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Size/Dimension | 7.5 x 7.5 x 14.5 Cm |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Box |
| Time Limit | 10 Min |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Length | 9 inch |
| Color | Golden |
| Duration | 2 min |
| Packaging Type | Box |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 60 min |
| Size/Dimension | 11.43X11.43X27.94 cm |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 500 g |
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 3-4-5 Minute |
| Size/Dimension | 13x5x13cm |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Length | 9 inch |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 3.5x3.5x9 inches |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 500 g |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 2 min |
| Size/Dimension | 8.5x3.5x11cm |
| Color | Maroon |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 120 g |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Size | 9x3x9 cm |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 183 g |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Duration | 30-60 Minute |
| Size/Dimension | 4x4x10inch |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 4.5"D x 4.5"W x 1.5"H |
| Duration | 3-4-5 Minute |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 1 min |
| Color | Brown |
| Size | 8.89x8.89x13.97cm |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 270 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size/Dimension | 6 x 3 inch |
| Duration | 10 min |
| Packaging Type | Box |
| Length | 6 inch |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 1 min |
| Color | Brown |
| Diameter | 7.5 x 7.5 x 14.5 Cm |
| Packaging Type | Box |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 inch |
| Material | Wood |
| Duration | 5 min |
| Size/Dimension | H 6, W3 |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 g |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Duration | 5 Min |
| Color | Brown,White |
| Size/Dimension | 5D x 5W x 5H cm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Duration | 1 min |
| Material | Wood |
| Length | 125 mm |
| Surface Texture | Sanding |
| Size/Dimension | 70D x 39W x 125H mm |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India