Pioneers in the industry, we offer stainless steel horn handle magnifying glass, brass magnifying glass, magnifying glass table top decorative antique vintage style brass crafted horn, magnifying glass table top decorative antique vintage style, reading glass magnifying nickel and brass table magnifier magnifying reading glass from India.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 6x |
| Lens Diameter | 40mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Thickness | 10mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 15x |
| Lens Diameter | 35mm |
| Body Material | Plastic |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Color | Black |
| Material | Glass |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 15x |
| Thickness | 15mm |
| Color | Black |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
| Body Material | Plastic |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 10x |
| Lens Diameter | 60mm |
| Body Material | Plastic |
| Thickness | 10mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Color | Black |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 10x |
| Lens Diameter | 45mm |
| Body Material | Plastic |
| Thickness | 10mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Color | Black |
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Illumination | Yes |
| Lens Diameter | 50mm |
| Body Material | Brass |
| Thickness | 4mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Color | Golden |
| Material | Glass |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Illumination | Yes |
| Thickness | 3mm |
| Color | Black |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
| Body Material | Plastic |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Lens Diameter | 30mm |
| Body Material | Plastic |
| Thickness | 3mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Color | Black |
| Material | Glass |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 3x |
| Illumination | Yes |
| Lens Diameter | 45mm |
| Thickness | 10mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Size | 3.2" |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Illumination | Yes |
| Lens Diameter | 35mm |
| Thickness | 5mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Illumination | Yes |
| Lens Diameter | 30mm |
| Body Material | Brass |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 10x |
| Lens Diameter | 35mm |
| Body Material | Brass |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Type | Magnifying Glass |
| Material | Glass |
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 4x |
| Lens Diameter | 30mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Thickness | 3mm |
| Color | Golden |
| Material | Glass |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 3x |
| Illumination | Yes |
| Lens Diameter | 35mm |
| Thickness | 2mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Size | 3.2 " |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 3x |
| Lens Diameter | 30mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Lightweight | Yes |
| Material | Glass,Metal |
| Pack Type | Box |
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 10x |
| Body Material | Brass |
| Thickness | 3mm |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Material | Glass |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Is It Handmade | Yes |
| Product Gross Weight | 30 g |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Magnification Power | 10x |
| Lens Diameter | 50mm |
| Body Material | Plastic |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Thickness | 5mm |
| Color | Golden |
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India