Exporter of a wide range of products which include brass pocket transit compass, 2 inch brass compass with wooden box hiking camping nautical engraved, 4" sundial compass - solid brass sun dial, 3" brass sundial compass antique vintage style, brass antique nautical pirates compass and be strong and courageous sundial compass.
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Size | 2" |
| Material | Brass |
| Display Type | Analog |
| Color | Golden |
| Weight | 200 g |
| Shape | Round |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Ship |
| Size/Diameter | 4" |
| Weight | 300 g |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Ship |
| Size/Diameter | 3" |
| Weight | 200 g |
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Size | 2" |
| Material | Brass |
| Display Type | Analog |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Style | Antique |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Ship |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
| Dial Shape | Round |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Brass |
| Dial Type | Sundial With Compass |
| Finish | Polished Brass |
| Packaging Type | Box |
| Style | Nautical |
| Compass Size | 4 Inch |
| Color | Golden |
| Usage | Collectible |
| Mounting Type | |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Ship |
| Size/Diameter | 4" |
| Weight | 300 g |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Brown |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Ship |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Weight | paper weight |
| Material | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Ship |
| Size | 2inch |
| Brand | A H NAUTICALS |
| Size/Diameter | 2" |
| Finish | golden |
| Design | antique |
| Out Size | 2inch |
| Dial Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 gm |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Style | Antique |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 2" |
| Weight | 200 g |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Color | Brown |
| Brand | To My Son |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 3" |
| Weight | 200 g |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Material | Brass |
| Type | Compass |
| Pack Type | Box |
| Weight | 200 g |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Brass |
| Dial Type | Sundial With Compass |
| Finish | Polished Brass |
| Packaging Type | Box |
| Style | Nautical |
| Compass Size | 4 Inch |
| Color | Brown |
| Usage | Educational, Decor, Gift, Collectible |
| Mounting Type | |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Laboratory |
| Size/Diameter | 3" |
| Weight | 250 g |
Minimum order quantity: 100 Piece
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India