Prominent & Leading Exporter from Roorkee, we offer working telephone decor gift new nautical brass rotary dial landline vintage, designer brass maharaja style vintage rotary dial telephone showpiece gift item, vintage collection antique wooden brass decorative telephone , landline telephone vintage collection antique telephone brass, nautical antique maritime solid brass rotary dial working telephone and antique landline rotary workingtelephoneall connection.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size | 25.4 x 20.32 x 25.4 cm |
| Pack Type | Box |
| Usage | Industrial |
| Type | Telephone |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Black,Golden |
| Size | 30 x 30 x 25 cm |
| Pack Type | Box |
| Usage | Industrial |
| Type | Telephone |
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Material | Wooden Brass |
| Color | Brown |
| Size | 20.32 x 20.32 x 35.56 cm |
| Style | Antique |
| Type | Telephone |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Period | 19th Century |
| Color | Golden |
| Size | 25 x 7 x 25 cm |
| Type | Telephone |
| Style | Antique |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Telephone Type | Rotary Dial |
| Material | Brass |
| Usage | Working Landline |
| Finish | Antique Brass |
| Mount Type | Tabletop |
| Dial Type | Rotary |
| Period | 18th Century |
| Color | Golden,Black |
| Size | 25.4 x 20.32 x 25.4 cm |
| Type | Antique |
| Style | Antique |
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Period | 19th Century |
| Color | Golden |
| Size | Size:-25.4 x 20.32 x 25.4 cm |
| Pack Type | Box |
| Type | Telephone |
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Material | wood & brass |
| Color | Mjujlticolor |
| Size | Size:-18 x 16 x 14 cm |
| Pack Type | Box |
| Usage | Industrial |
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass & Wood |
| Period | 18th Century, 19th Century |
| Color | Brown |
| Size | 7x6.5x15.5cm |
| Type | Telephone |
| Pack Type | Box |
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India