Exporter of a wide range of products which include antique home decor gold foil world map grey big globe dia-10 inch, antique rotating world globe cream map, antique 16 inch big size political globe/world globe/globe, tripod antique globe 20", 8 inch antique world globe and nautical antique brass world globe 14'' tall collectible tabletop.
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Packaging Type | Box |
| Color | Multicolor |
| Size/Dimension | 10" |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Table Top | Yes |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Material | Wood |
| Type | World Globe Cream Map |
| Brand | A H Handicraft Export |
| Pack Type | Box |
| Period | 18th Century, 16th Century |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Size | 16" |
| Color | Multicolor |
| Material | Steel,Wood |
| Pack Type | Box |
| Type | Political Globe |
| Period | 16th Century, 18th Century |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Size | 20" |
| Color | Multicolor |
| Material | Chrome & Wood |
| Type | Globe |
| Pack Type | Box |
| Period | 18th Century, 16th Century |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size | 8" |
| Period | 16th Century |
| Color | Brown |
| Material | Wood |
| Type | World Globe |
| Pack Type | Box |
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Size | 14" |
| Color | Multicolor |
| Material | Wood & Brass |
| Type | World Globe |
| Pack Type | Box |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Promotional Gifts |
| Color | Silver |
| Map Type | Political Map |
| Packaging Type | Box |
| Product Type | Globe |
| Brand | A H Handicraft Export |
Hammad Siddiqui (Owner)
A H Handicraft Export
Old -567 New 264, Imli Road
Roorkee - 247667, Haridwar, Uttarakhand, India